Pogodynka
Pora roku: lato
Oto czas, który niegdyś kojarzył się i ludziom, i ich czworonogom z wakacjami. Niektórym dopisywało szczęście i towarzyszyli swym właścicielom w rozmaitych podróżach, inni zaś, przerzucani z rąk do rąk, od babci do ciotki, czuli się odrzuceni i niechciani. W dzisiejszych czasach lato przynosi jedynie nieznośne upały, które błagają o wywieszenie jęzora, a wraz z przygrzewającym słońcem wzmacnia się odór szwendaczy, wędrujących między lasem a ruinami. To także sezon najsilniejszych burz, tornad i innych anomalii pogodowych, siejących chaos. Deszcze są ciepłe, powyłupywane chodniki miasta rozgrzane i gotowe do smażenia na nich jajek, bekonu i poduszek psich łap, a zombie - rozleniwione i spowalniane szybszym rozkładem ciał.
Wędrowny Handlarz
Aktualnie jest nieobecny.
Hej, dzieciaki, chcecie może trochę świeżego towaru? Mam tu coś na młodość, na starość, na szybkiego samobója... A może chcesz żyć wiecznie albo urodzić bachora... ekhem, szczeniaka, bez niczyjej pomocy? No już, chodź, rozejrzyj się, nie pożałujesz! Charcik, zadowolony z zysków, zapewnił psiaki, że niebawem wróci na tereny stada, by ich skroić z kolejnej porcji Kostek. Zrozumiał, że kluczem do sukcesu są zniżki!
Stan Sfory
Stan: Zagrożenie klęską
Mroczne dni nadeszły... Sforzan dopadły rozmaite, ciężkie do zgryzienia nieszczęścia, które przepowiedziała im dwójka przybyszów - A'lel i Viy Curay. Ponadto skąpa ilość łowców w stadzie z wolna zaczyna zbliżać psy do wielkiego głodu, bo ileż pożywienia może zapewnić jeden czy dwójka polujących? Dziś pewne jest jedno: dopóki plagi trwają, nikt nie zazna spokoju, żaden żołądek nie zapełni się do cna, a suchość w pyskach i strach będą nam stale towarzyszyć. Strzeżcie się, bo biada tym, którzy nie dołączą do grupowej akcji ratowania Sfory albo spróbują przetrwać w pojedynkę!

Składniki eliksirów i maści

Eliksiry

KOS
PRZYWRACA 15 HP
SKŁADNIKI:
 KOSOWE ZIELE
 BIAŁA PLEŚŃ
 MCHÓWKA x2
 ZIELONA NALEWKA


Ostrzyca
PRZYWRACA 20 HP
SKŁADNIKI:
 SPirytus
 Ziele pieprzowe
 Biała pleśń x2
 Czterolistnik
• Płatki Rostnicy
• Gawronik
KORZENIÓWKA
PRZYWRACA 30 HP
SKŁADNIKI:
 Korzenie rostnicy
 Spirytus
 Aloes
 Gawronik x2
• Niebieska mchówka
• Sosnowiec

Maści

JASTRZĄB
PRZYWRACA 5 HP
SKŁADNIKI:
 Biały mech
 Złotnik x3
 Utarte kosowe ziele


BIAŁUN
PRZYWRACA 10 HP
SKŁADNIKI:
 czterolistnik
 Korzenie mchówki
 wibrant x2
 Rostnica

WYJEC
PRZYWRACA 15 HP
SKŁADNIKI:
 lejnik x4
 utarte płatki niebieskiej mchówki
 Szyszki chmielu
 wilcze jagody

Zielnik



KOSOWE ZIELE
NIEWIELKA ROŚLINA WYRASTAJĄCA NAJCZĘŚCIEJ POD ŚCIANAMI BUDYNKÓW W RUINACH MIASTA. PRZYSTOSOWAŁA SIĘ DO MAŁEJ ILOŚCI ZIEMI ORAZ WODY, POTRZEBUJE JEDYNIE SŁOŃCA. KOSOWE ZIELE WYGLĄDEM PRZYPOMINA ŹDŹBŁA TRAWY, LECZ MA ZIELONY, WYBLAKŁY KOLOR I JEST TWARDE W DOTYKU. PO ROZTARCIU GO ROZNOSI SIĘ NIEMIŁY, CIĘŻKI DLA NOSA ZAPACH.

BIAŁA PLEŚŃ
MOŻNA JĄ ZNALEŹĆ W METRZE, TUŻ KOŁO WYJŚCIA. POSIADA ŻÓŁTO-BIAŁE, DROBNE, OKRĄGŁE LIŚCIE ZE SZMARAGDOWYMI PLAMKAMI, STĄD TEŻ NAZWA, PONIEWAŻ DO ZŁUDZENIA WYGLĄDA JAK PLEŚŃ. ROŚNIE W DUŻYCH SKUPISKACH, JEST BARDZO POSPOLITA.

MCHÓWKA
PRAWDOPODOBNIE POCHODZI OD MUTACJI ZWYKŁEGO MCHU. JEST MAŁA, KOLORU CIEMNOZIELONEGO I PORASTA DRZEWA NA BAGNACH. NIESAMOWICIE MIĘKKA W DOTYKU, LECZ TRZEBA UWAŻAĆ, BO PRZEZ ZAPACH ZGNIŁEGO MIĘSA PRZYCIĄGA SZKODNIKI.

NIEBIESKA MCHÓWKA
POD ŻADNYM POZOREM NIE MOŻNA JEJ BRAĆ W ZĘBY BEZ JAKIEJKOLWIEK OSTROŻNOŚCI. WYKSZTAŁCIŁA PEWIEN MECHANIZM OBRONNY. POŚRÓD JEJ KWIATÓW, SĄ MAŁE, GRANATOWE KULECZKI, KTÓRE PO ZGNIECENIU, WYDZIELAJĄ SILNĄ TOKSYNĘ, MOGĄCĄ PARALIŻOWAĆ. ZIELARZE MUSZĄ SZUKAĆ MŁODYCH MCHÓWEK, BĄDŹ OSTROŻNIE WYBIERAĆ KAWAŁKI BEZ ZARODNIKÓW. ROŚNIE PRZY BRZEGACH RZEKI.

ZIELE PIEPRZOWE
DO ŻYCIA WYBRAŁA SOBIE SKRAJ LASU, WIĘC JEST TRUDNYM DO ZDOBYCIA, ACZKOLWIEK NIEODŁĄCZNYM SKŁADNIKIEM ELIKSIRÓW. JAK KOSOWE ZIELE, MA DRAŻNIĄCY ZAPACH. BARWY SZAROZIELONEJ, Z LISTKAMI W KSZTAŁCIE SERC.

CZTEROLISTNIK
"CZTEROLISTNA KONICZYNA NA STERYDACH" POWIEDZIAŁ PIERWSZY ZIELARZ, KTÓRY ODKRYŁ JEJ WŁAŚCIWOŚCI. I NIKT MU NIE ZAPRZECZY, BO TAK WŁAŚNIE JEST. UPODOBAŁ SOBIE SZUWARY W RZECE, I ROŚNIE NA WYSOKOŚĆ OKOŁO PÓŁ METRA.

ROSTNICA
NIESAMOWICIE RZADKA ROŚLINA, KTÓREJ KORZENIE PO ODPOWIEDNIEJ OBRÓBCE MOGĄ POSTAWIĆ NA NOGI NAWET NAJBARDZIEJ POTURBOWANEGO PSA. ŁATWO JĄ WYPATRZYĆ POŚRÓD KRZAKÓW PRZEZ CZERWONE KWIATY. JEJ ŁODYŻKI SĄ CIENKIE, JASNOBRĄZOWE. Z DALEKA WYGLĄDA JAK USCHNIĘTA RÓŻA. I NIE DOŚĆ, ŻE RZADKA, TO MOŻNA JĄ ZNALEŹĆ JEDYNIE W GŁĘBI LASU.

GAWRONIK
PRAWIE ŻE CZARNY BLUSZCZ, PORASTAJĄCY MOST. GĘSTY, MIĘDZY NIM MOŻNA ZNALEŹĆ GNIAZDA MAŁYCH PTAKÓW BĄDŹ MYSZY.

ALOES
SKŁADNIK POSPOLITY, GŁÓWNIE DO ZNALEZIENIA NA SKWERKU W RUINACH MIASTA. CHARAKTERYZUJE SIĘ JASNOZIELONYMI, MIĘSISTYMI LIŚĆMI Z PRZEZROCZYSTYM, LEPKIM MIĄŻSZEM.

SOSNOWIEC
ŻADNE ŻYWE I NIEŻYWE STWORZENIE NIE CHCE DO NIEGO PODEJŚĆ, ALE CO PORADZIĆ JEŚLI JEST NAJWAŻNIEJSZYM ELEMENTEM ELIKSIRU. JEST BRZYDKIE, MA KOLCE, NI TO KRZEW NI TRAWA, ROŚNIE NA ŚMIETNISKU W MIEŚCIE I OKOLICACH GRANICY LASU. MA NAJWIĘKSZY SMRÓD SPOŚRÓD WSZYSTKICH ZIÓŁ I MA OHYDNE WŁOSKI NA SZORSTKICH LIŚCIACH. POSIADA CZERWONO-BRĄZOWĄ BARWĘ.

BIAŁY MECH
W OGROMNYCH SKUPISKACH PORASTA ŁĄKI PRZY GRANICY LASU I W JEGO GŁĘBI. MOŻNA NA NIM UCIĄĆ SOBIE MIŁĄ DRZEMKĘ.

ZŁOTNIK
JAK NAZWA WSKAZUJE, KOLORU ZŁOTEGO. DO ZNALEZIENIA NA BAGNACH, W SZUWARACH RZEKI. MALUTKIE, DROBNE KWIATUSZKI UNOSZĄCE SIĘ NA POWIERZCHNI WODY O SŁODKIM ZAPACHU. UWAGA, IM WIĘCEJ GO WDYCHASZ, TYM WIĘKSZE PRAWDOPODOBIEŃSTWO, ŻE DOSTANIESZ HALUCYNACJI.

WIBRANT
JEST PRAWDOPODOBNIE PASOŻYTEM. MOŻNA JĄ ZNALEŹĆ WSZĘDZIE, PONIEWAŻ... WYRASTA Z TRUCHŁA, TEGO CHODZĄCEGO I NIE CHODZĄCEGO. OGROMNE, RÓŻOWE KWIATY BŁYSZCZĄ SIĘ W SŁOŃCU, TRZEBA BYĆ EKSTREMALNIE OSTROŻNYM PODCZAS ZBIERANIA GO, INACZEJ SKOŃCZY SIĘ TO ŚMIERCIĄ, BĄDŹ MOCNYM ATAKIEM.

LEJNIK
CIEKAWA ROŚLINA, PORASTAJĄCA NIEKTÓRE DRZEWA W RZECE. LUBI WILGOTNY KLIMAT, JEGO KWIATY ZWISAJĄ Z GAŁĘZI ROBIĄC MASYWNE KOTARY, DAJĄCE SIĘ PONIEŚĆ NA WIETRZE. SĄ DWIE ODMIANY, KTÓRE RÓŻNIĄ SIĘ JEDYNIE KOLOREM, A WAHAJĄ SIĘ ONE MIĘDZY BIAŁYM I BŁĘKITNYM.

CHMIEL
ZNALEŹĆ GO MOŻNA PRAKTYCZNIE WSZĘDZIE, ZWŁASZCZA NA PLANTACJI NIEOPODAL RUIN MIASTA. JEGO WYGLĄD W OGÓLE SIĘ NIE ZMIENIŁ, WCIĄŻ MOŻNA GO ROZPOZNAĆ PO CHARAKTERYSTYCZNYCH SZYSZKACH.

WILCZE JAGODY
POSPOLITY, ROSNĄCY PRZY GRANICY LASU. ULUBIONY SMAKOŁYK PTAKÓW, GRYZONI I SAREN. OBSZERNY KRZEW OBRADZA SIĘ FIOLETOWYMI OWOCAMI.

ZIELNIK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz